Zahrada vedle kulturního domu v Kraslicích, kde před lety byla asijská tržnice, se má v budoucnu stát dějištěm hudebních akcí. Alespoň takové plány nastínil místostarosta města Lubomír Zach. Technické služby tam už instalovaly nové lavičky a usadily květníky.

V současné době je ale část zahrady rozkopaná. Město totiž nechalo zlikvidovat dva septiky, do kterých tekly splašky z kulturního domu. „Napojili jsme se na novou kanalizaci,“ řekl místostarosta. Ten mluví o tom, že by to měla být hudební zahrada, kde v letních měsících bude fungovat i restaurace. „Chtěli bychom tam častěji pořádat koncerty, jako to funguje v Sokolově v letních měsících na Starém náměstí,“ nastínilZach.

Kulturní dům v Kraslicích město před lety koupilo od odborové organizace Amati–Denak za čtyři miliony korun. Město si na pořízení vzalo úvěr. Ihned pak například opravilo topení. Kraslice pak na sklonku loňského roku získaly dotaci od státu dva miliony korun, za které se s dalším finančním podílem města podařilo vyměnit zchátralá okna. Není to však jediná změna. Při výměně oken se změnil i vstup do objektu. Díky tomu má vlastní vchod i kulturní a informační centrum. Kulturní dům čekají další opravy. Město je především závislé na tom, zda se bude dařit sehnat dotace. Jedna taková nyní přišla na rekonstrukci střechy. „A to téměř čtyři miliony korun. Její přijetí a finanční spoluúčast musí schválit zastupitelstvo,“ řekl mluvčí Kraslic Pavel Reichard.