Netradiční zápis do prvních tříd si včera odpoledne připravila pro budoucí školáky 1. základní škola v Havlíčkově ulici v Kraslicích. Už při vstupu do ní bylo zřejmé, že je něco jinak. Na dveřích se totiž neobjevily názvy tříd, ale ročních období. A právě hravou formou se škola pokoušela zjistit, zda už jsou děti do školy připraveny.

Tak například ve třídě s letní tematikou určovali budoucí prvňáčci barvy. V dalších ročních obdobích zase zdobili stromeček. Při tom museli ukázat, jestli vědí, jak vypadá čtvercová nebo obdélníková ozdoba. Zručnost zase prokázali při balení dárků nebo chytání ryb. „Hravá forma je pro děti mnohem příjemnější. Zjistí, že ze školy nemusí mít rozhodně strach,“ řekl ředitel kraslické školy Zdeněk Pečenka. „Takovouto formu zápisů pořádáme každý rok. Učitelkám u toho asistují i žáci z vyšších ročníků,“ doplnil ředitel. Loni přišlo na netradiční zápis okolo padesáti dětí. Letos to bylo zhruba stejné.
V každé třídě s ročním obdobím děti obdržely po úspěšném zdolání razítko. Když zvládly všechny úkoly, učitelky jim popřály a řekly: „Těšíme se na vás v září.“

Děti byly z netradičního zápisu nadšené. „Už mám doma velkou aktovku a do školy se moc těším. Líbí se mi tady a úkoly mě moc bavily,“ řekla spokojeně Natálka Semrádová.