Masopustní průvod městem odstartoval v 10 hodin před kraslickým Domem kultury. „Letos pořádáme třetí ročník kraslického masopustu. Ten loňský ročník se nám kvůli pandemii koronaviru bohužel nepodařilo zorganizovat, takže letos se tu snažíme obnovovat tradici,“ uvedla Alena Botlíková, ředitelka Městského kulturního centra Kraslice, které masopust organizuje.

Masopustní průvod zamířil po lávce směrem k supermarketu Albert, kde se na chvíli zastavil. „U Albertu lidé začali zpívat a divadelníci, kteří byli součástí průvodu, odříkali několik básniček. Poté se průvod vydal k obchodnímu domu Billa, kde jsme se opět zastavili a zpívali. Další zastávka byla před kraslickým Kostelem Božího těla,“ dodala dále ředitelka.

V zahradě kraslického Domu kultury se pak odehrálo odpolední masopustní veselí. K tanci zahrála kapela Staré pušky, lidé mohli ochutnat speciální masopustní koblížky nebo se zúčastnit soutěže o nejlepší dětskou, dospěláckou a kolektivní masku.

Vizualizace od studia A8000.
Bydlení na vodě, rekreace nebo nové město. Proměna Medardu je projektem století

Město Kraslice a kraslické Městské kulturní centrum uspořádaly v sobotu 26. února masopust.Město Kraslice a kraslické Městské kulturní centrum uspořádaly v sobotu 26. února masopust.Zdroj: Deník/Lenka ProkšováTu nejlepší masku za dospělé vyhrál řezník se svými salámy. Za děti pak uspěla víla. „Jsme rádi, že i za tohoto nevlídného, zimního počasí je účast na masopustu hojná. Průvodu se účastnily určitě desítky lidí,“ řekla Botlíková.

Nepřehlédnutelný kostým si na kraslický masopustní průvod oblékl umělec Petr Habart z Chomutova. „Je to babka, která nese nůši, ve které má dědka. No a ten dědek, to jsem já,“ uvedl Habart.

„Pocházím z kraje, kde se masopust slaví ve velkém. Můj tatínek žil totiž na Milevsku, kde se masopustní průvody dodržují více než 50 let,“ řekl Habart.