Návštěvníci hor si podle vlekařů dosyta užijí na horách jarní prázdniny. Všechny skiareály na Kraslicku totiž před víkendem hlásí ideální lyžařské podmínky, dostatek sněhu a upravené sjezdové tratě.

Nejvíce sněhu leží v bublavském lyžařském areálu. Vlekaři hlásí šedesáticentimetrovou pokrývku. „Celý tento týden se skvěle lyžovalo. V provozu byl celý areál kromě Velkého Bleibergu, který jsme zasněžovali. Včera jsme ho už ale spustili,“ sdělil mluvčí sdružení Ski-Bublava Jiří Lhota s tím, že podmínky jsou naprosto ideální a tahákem i nadále zůstává sedačková lanovka s kilometrovou sjezdovkou. „Ideální podmínky jsou také pro běžkaře, kdy nově upravujeme i úsek magistrály Bublava – Přebuz,“ dodal Lhota. Živo bude v Bublavě také v neděli. Na návštěvníky hor tam čeká celodenní program, plný soutěží a her pro děti i dospělé, s hodnotnými cenami. Navíc vystoupí ve skiareálu od 13 hodin slovenská skupina No Name. Programem bude provázet Adéla Gondíková.

Kvalitní podmínky pro sjíždění svahů nabízí i stříbrnský skiareál Lišák. Na svazích tam leží přes třicet centimetrů sněhu a v provozu jsou oba vleky. Ve Stříbrné se navíc v sobotu pojede sjezd z Nové Vsi. „Na závodníky čeká trať dlouhá 1,5 kilometru. Pojedou se přitom dvě kola a počítat se bude vždy ten lepší čas,“ říká sekretářka závodu Jana Kortusová s tím, že zahájení je v 8.30 hodin u penzionu Márty ve Stříbrné.

Třiceticentimetrovou pokrývku hlásí i Krajka a Saporo v Kraslicích. „Tratě jsou upravené a díky mrazům je podklad perfektní,“ sdělil člen Lyžařského oddílu Tatran Kraslice Martin Vlček.