Vlekaři v Krušných horách se intenzivně připravují na letošní lyžařskou sezónu. Kromě novinek se návštěvníci hor nemusí obávat zdražení permanentek. Provozovatelé skiareálů totiž potvrdili, že ceny se měnit nebudou.

Úpravy terénů sjezdovek, servis vleků, techniky nebo kontroly půjčoven zimního vybavení. Tak to dnes v lyžařských areálech vypadá. „Období před blížící se zimou je hektické. Pustili jsme se do terénních úprav, abychom na sjezdovkách zmírnili nerovnosti, a likvidujeme polomy, díky čemuž se jedna ze sjezdových tratí rozšíří,“ nastínil Martin Vlček, člen Lyžařského oddílu Tatran Kraslice, který tam provozuje dva vleky, a to Krajku a Saporo. Novinkou pro letošek bude také takzvané hodinové jízdné.

Na novinky se mohou vyznavači zimních sportů těšit i v Lyžařském areálu Lišák. „Tou největší bude rozšíření snowparku o nové překážky, plánujeme větší skoky,“ řekla provozovatelka tamní kotvy Dana Izáková. Ani v horské Stříbrné se letos ceny měnit nebudou, stejně jako v sousední Stříbrné, kde se lyžaři a snowboardisté svezou teprve ve druhé zimní sezóně na sedačkové lanovce s kilometrovou sjezdovkou. „V nejužším a nejprudším místě jsme ji rozšířili na 70 metrů,“ hlásí z Bublavy vlekař Jiří Lhota. Síly soustředil tamní skiareál především do vybudování přemostění na silnici vedoucí k vrcholu Bleiberg. Loni tam museli lyžaři dávat přednost projíždějícím autům. Letos už tomu tak nebude.

A kdy by mohlo začít sněžit? Meteorologové to sice ještě nechtějí předjímat, avšak avizují, že letos by to mělo být dříve než loni. „V současné době máme na listopad neobvykle teplé, inverzní počasí, které vydrží ještě tento týden. Pak by mohly začít teploty klesat, ale sněhu se dočkámeaž v prosinci,“ řekl pozorovatel počasí z klimatologické stanice v Šindelové Rudolf Kovařík.