„Máme pro zahájení lyžařské sezony vše připraveno a čekáme na první mrazy,“ říká provozovatel bublavského zimního areálu Jiří Lhota. Podle jeho slov stačí, aby teplota klesla pod nulu. Pak by se mohlo začít zasněžovat.

„Ještě je samozřejmě několik týdnů čas, ale my už jsme kompletně vyzbrojeni,“ potvrdil Lhota. Věří, že zasněžovat bude možné už v první dekádě listopadu. „Potřebujeme mrazy kolem minus pěti stupňů, aby promrzla zem a ochladila se voda v rybníku. Pak bude možné zasněžovat,“ vysvětlil vlekař. Dále uvedl, že bublavský areál rozšířil pro letošek zasněžovací systém. Další novinky ale letos nepřibydou. „Přichystali jsme je loni, avšak lyžaři si je ani nestačili užít. Tak tragickou jako loňskou sezonu jsme za posledních pět let v Bublavě nezaznamenali,“ poznamenal Lhota. Vlekaři silně doufají, že letošní zima bude naprosto odlišná. „Snad bude dlouhá. Musíme vydělat peníze na další rozvoj areálu. Pokud nebudeme mít další vlastní kapitál, zpozdí se zahájení výstavby sedačkové lanovky, která má propojit Bublavu se Stříbrnou,“ doplnil Lhota.

Na zimu se připravují i ostatní lyžařské areály na Kraslicku, a to vleky Krajka a Saporo. Ve Stříbrné pak místní kotva. „Blížíme se do finiše. Pracujeme ještě na terénních úpravách,“ řekl Martin Vlček, člen Lyžařského oddílu Tatran Kraslice. „Loni jsme měli otevřeno pouhé dva dny, doufáme tedy také, že letos budeme moci návštěvníky vítat častěji,“ sdělil.

Meteorolog Rudolf Kovařík ze Šindelové tvrdí, že je ještě předčasné předpovídat, jak dlouhá zima bude. „Troufám si ale říci, že bude delší než ta loňská,“ uvedl.