Lyžařské areály na Kraslicku nabídnou během vánočních svátků ideální lyžařské podmínky. Otevřené budou sjezdovky Krajka a Saporo v Kraslicích, Lišák ve Stříbrné a skiareál v Bublavě.

Na Kraslicku během uplynulých dní sněžilo, a tak na kopcích leží až metr sněhu. Kopce na Krajce i Saporu jsou ošetřené rolbou. „Leží na nich okolo 40 cm upraveného sněhu,“ hlásí z Kraslic vlekař Martin Vlček.

Na Krajce mohou kromě hlavní sjezdovky na obou stranách vleku sjíždět i třetí, letos rozšířenou trať, kterou vlekaři záměrně neošetřili. V hlubokém sněhu si tak na své přijdou vyznavači free ride. Krajka je v provozu kromě pondělí každý den, Saporo pak o víkendech vždy od devíti do dvaceti hodin včetně večerního lyžování. V týdnu je pakk dispozici pouze večerní lyžování.

Lišák ve Stříbrné spustí naplno lyžařskou sezónu přímo na Vánoce. Vybaven je čtyřmi sjezdovými tratěmi od turistické až po ty náročnější, včetně cvičné tratě, dlouhé tři sta metrů. „Na sjezdovkách leží 40 centimetrů kvalitního sněhu,“ řekl provozovatel stříbrnského areálu Jan Izák.

Nejvíce sněhu leží na svazích ve skiareálu v Bublavě. Po dalších přívalech včera vlekaři hlásili už 85 cm sněhu. Zatím se tam lyžuje za mimosezónní jízdné a lyžaři mají k dispozici hlavní sjezdovku, Malý Bleiberg a lyžařské hřiště. Čeká se na otevření nové kilometrové sjezdovky a sedačkové lanovky. Podle mluvčího Ski–Bublava Jiřího Lhoty bude zprovozněna 15. ledna, kdy také budou vlekaři měnit ceny permanentek.

Kompletní srovnání všech skiareálů naleznete ve středečním vydání Sokolovského deníku.