Otevřeno totiž budou mít všechny. Vlekaři v Kraslicích a Stříbrné, kde nedisponují zasněžovacím systémem, připouštějí, že sněhu není na kopcích takové množství, aby mohli označit podmínky za kvalitní.

„Potřebovali bychom, aby ještě nasněžilo. Kopce jsou upravené rolbou. Leží na nich okolo deseti centimetrů sněhu,“ řekl provozovatel kotvy Lišák ve Stříbrné Jan Izák.

Obdobně mluví i Martin Vlček z Lyžařského oddílu Tatran Kraslice, provozujícího vleky Krajka a Saporo. „O víkendu budeme v provozu,“ hlásí z Kraslic. Vlek se podle jeho slov spustí, pokud si do areálů najde cestu alespoň deset lidí. „Na svazích leží patnáct centimetrů sněhu. Také na další přívaly čekáme,“ doplnil s tím, že večerní lyžování vzhledem k nízké sněhové pokrývce nebude k dispozici.

Opačná situace panuje v horské Bublavě. V kombinaci s technickým sněhem leží na svazích téměř šedesát centimetrů sněhu. „Lyžařské podmínky jsou ideální. V provozu je celý skiareál,“ uvedl mluvčí Sdružení Ski–Bublava Jiří Lhota s tím, že otevřené je i dětské hřiště zdarma a nejobtížnější Velký Bleiberg.