Vyznavači zimních sportů si na lyžařských sjezdovkách letos sáhnou hlouběji do kapsy. Všechny zimní areály jsou totiž rozhodnuty zvednout ceny permanentek. Vyplývá to ze včerejšího průzkumu Deníku.

Vlekaři se shodují, že zdražení nebude nijak dramatické. „Bohužel má vzrůst cena elektrické energie. Čekáme o kolik a pak až stanovíme ceny,“ uvedl Martin Vlček, člen Lyžařského oddílu Tatran Kraslice, který provozuje vleky Krajka a Saporo. V současné době tam celodenní permanentka stojí 180 korun. Vlček odhaduje, že cena by neměla přesáhnout dvě stovky.

Obdobné je to i ve Stříbrné, kde ceny také zatím nestanovili. „Čekáme, jak bude zdražování vypadat. Pak teprve začneme kalkulovat. Lyžaři se ale nemusí obávat drastického zvedání cen. Ceny půjdou nahoru jen mírně, v řádech desetikorun,“ uvedl provozovatel Kotvy ve Stříbrné Jan Izák.
O zdražování kvůli růstu cen energií se mluví i ve skiareálu v Bublavě. „Ceny se zvýší řádově o pět až devět procent,“ uvedl za tamní vlekaře Bohumil Havel.
Vlekaři jsou již podle svých slov na zimu připraveni. Připravená je technika i zázemí. Potřeba je už jen nasadit kotvy. Na to ale přijde řada až těsně před zahájením lyžařské sezony. V Bublavě, která disponuje zasněžovacím systémem, doufají, že bude možné spustit sněžná děla už v polovině příštího měsíce.