Sdružení se záchranou památky začalo před šesti lety, bylo totiž potřeba opravit krov, kvůli kterému praskalo obvodové zdivo. Peníze na opravy se ale podle starostky Krásna Lenky Sidorjakové sháněly velice obtížně. Přesto byla rekonstrukce v roce 2004 úspěšně dokončena.

Nyní renovace pokračuje – řemeslníci se ale tentokrát zaměřili na interiér. „Město spolufinancuje částečnou opravu kostela. Pracuje se naněmjiž několik let a letos konečně uskutečníme opravu ve větším rozsahu,“ uvedla starostka s tím, že další peníze plynou od církve a partnerského spolku z Německa. Ten založili krásenští rodáci žijící nyní v zahraničí.

Památka je dnes hojně navštěvovaná. „Pomohly k tomu jistě nově vydané turistické karty kostela a rozhledny, kterými se může město Krásno pochlubit,“ zmínila.

Kostel svaté Kateřiny je symbolem několikasetleté historie Krásna. Po staletích budování v 19. století vyhořel. Kvůli rozsáhlému požáru lehlo popelem celé centrum města. Z kostela zbylo pouze zdivo věže, ale dřevěná zvonice stojící nad ním zůstala jako zázrakem nedotčena. Poté začala výstavba nového chrámu, včetně fary. Nad kostelem byl v těsném sousedství bývalý hřbitov, který byl v roce 1935 přeměněn na okrasný park, jejž vytvořili krásenští učitelé a žáci.