Za dob hospodářské krize dala lidem práce, teď jí lidé přejí všechno nejlepší k 80. výročí. Krásenská rozhledna oplývá bohatou historií, tyčí se do výšky 777 metrů nad mořem a ukrývá v sobě hned několik zajímavostí.

Vznikla v době velké hospodářské krize a její stavba zachránila živobytí několika krásenským obyvatelům. Lidé vlastními silami postavili jednu z dodnes nejoblíbenějších českých rozhleden ve 30. letech. Zachránila jejich rodiny před nezaměstnaností. Možná i proto hodlá Krásno její „narozeniny" oslavit velkou akcí, která se bude konat právě dnes. Přestože v období druhé světové války údajně nesla název podle Adolfa Hitlera „Hitlerka", uchovali si lidé stavbu v paměti jako jednu z nejkrásnějších vyhlídek nejen v Karlovarském kraji. Krásno proto chystá velké oslavy jejích narozenin.

„Chtěli bychom jí symbolicky poděkovat nejen za to, že v době hospodářské krize dala pracovní příležitosti. Pro Krásno je totiž dál velmi důležitá, a to proto, že pomáhá turismu. Řekl bych, že je v kraji oblíbená, její návštěvnost je vysoká. Doufáme, že bude i dál lidem sloužit, protože i příroda v okolí je krásná.

Slavnosti začnou v sobotu od 14 hodin," říká starosta Krásna Miroslav Kirejev. „Narozeninová oslava" bude probíhat ve velkém stylu, rozehraje se totiž okolí rozhledny i centrum města. Během dne zahrají například žáci základní umělecké školy v Horním Slavkově a lidé se dozvědí i podrobnou část její historie. Program je připravený pro děti i dospělé na celé sobotní odpoledne.

Autor: kčr