Krejcarova lávka spojující Staré náměstí s Jižním lomem je v dezolátním stavu. Město slibovalo letos její rekonstrukci. K tomu nakonec nedošlo. Podle vedení radnice za to mohou problémy s parovodem. A to jak s tím starým, umístěným na lávce, tak s tím novým, který se táhne podél nového mostu na budovaném obchvatu. Větší část rekonstrukce se tak přesune na příští rok a bude stát zhruba pět milionů korun.

„Letos jsme si dali do rozpočtu pět milionů na rekonstrukci lávky, protože jsme očekávali, že na jaře ČEZ Teplárenská sundá parovod, který po ní vede. Bohužel parovod zatím sundán nebyl, proto převedeme tedy zhruba 1,5 milionu na naši společnost Sotes, která by měla udělat alespoň část lávky od Starého náměstí," řekl místostarosta Sokolova Karel Jakobec.
Parovod, kterým se zásobuje Sokolov teplem z elektrárny v Tisové, se přesunul i na nový most. Při zátěžových zkouškách se však objevily technické potíže, a definitivně by tak mohl být spuštěn až na jaře příštího roku.

Úpravy první části lávky budou stát asi 1,5 milionu korun. Opraví se za ně hlavně nájezd na lávku, tak aby ji mohli využívat i kočárky nebo tělesně postižení na vozíčku.
V současné době se v Jižním lomu, kam lávka vede, dokončuje revitalizace, která by měla ze zanedbané části města udělat odpočinkový areál. Vedení města si proto myslí, že lávka bude hojně využívaná. Město získalo na revitalizaci lomu dotaci z Operačního programu Životní prostředí a stát bude necelých devět milionů korun.

Ve hře byla dokonce i stavba lávky zcela nové. Zastupitelům se však před rokem nelíbila její celková cena. Cena lávky pro pěší byla tehdy spočítána na 70 milionů. Zatímco oprava například velkého frekventovaného mostu přes Ohři pro těžkou dopravu i pěší v ulici Jednoty na necelých 30 milionů.

„Lávka by byla visutá, piloty i na ostrovech v řece, tam se utopí hodně peněz. Navazovala by na cyklostezky. Stará je v havarijním stavu. A novou ze svých peněz už nikdy nepostavíme," hájila tehdy jeden z projektů, na které chtělo město žádat dotace z ROP, vedoucí odboru rozvoje města Hana Špičková. Zastupitelé však návrh nové lávky smetli ze stolu.