Zabránit pašování mobilních telefonů, drog a jiných nepovolených věcí do Věznice Kynšperk nad Ohří. To je smyslem nového pilotního projektu, který nápravné zařízení v současné době rozjíždí v souvislosti s vytvářením dalších ubytovacích kapacit. Aby zhatila plány těch, co mají snahu odsouzeným předávat zakázané předměty a stále vymýšlejí nové způsoby, jak toho docílit, začala věznice kromě jiných technických prostředků využívat detekční rámy a speciální křeslo. To je umístěné v místnosti, kde jsou v době návštěv prováděny prohlídky odsouzených. Zde bude instalován i detekční rám. Zbývající detekční zařízení pak budou umístěná na vstupech do jednotlivých ubytoven a dalších strategicky významných místech věznice.

„Druhé křeslo pak dáme do budovy, kde je vstup mezi střeženou a výrobní částí věznice,“ sdělil ředitel kynšperské věznice Vlastimil Kříž.
„Celé to bude fungovat tak, že než odsouzený odejde z pracoviště na oddíl, tak se někde vysvleče, převezme si komínek s čistým oblečením, projde přes bezpečnostní zónu a teprve pak se dostane na své oddělení. Tím chceme zabránit tomu, že v ložnicích najdeme telefony, které pak slouží k páchání trestné činnosti,“ uvedl k tématu generální ředitel Vězeňské služby ČR Luděk Kula.

Další novinkou je nedávná instalace ochranných sítí před okna ubytoven odsouzených.