Mohl za to skvělý scénář vycházející z případů, které 1. oddělení skutečně vyšetřovalo. Také jeho herce si diváci oblíbili hned po prvním dílu seriálu, jehož první řada se začala vysílat v roce 2014. Seriál umožnil sledovat nelehkou práci vyšetřovatelů. Kromě řady skvělých herců v něm hrál i Ondřej Vetchý, který březovský Krimifest dobře zná. V minulosti byl totiž jedním z jeho hlavním hostů.

"Město Březová pořádá akci jednou za dva roky, a to zejména z důvodu organizační a finanční náročnosti. Na akci město plně spolupracuje nejen s Policií ČR. Navazuje také na úspěšnou spolupráci s Kriminalistickým ústavem Policie ČR. Letošní ročník bude provázet téma jednoho z kriminálního seriálu s názvem Případy prvního oddělení. Proto se Kriminalistický ústav pro letošní ročník domluvil ve spolupráci s Českou televizí. Spolupráce je také přislíbená společností Nadace O2, která se postará o rozšíření letošního programu," říká vedoucí kulturního domu v Březové Jana Gogová.

Ilustrační foto
Německo přitvrdilo na hranicích, kvůli převaděčům zesílilo kontroly

Pořadatelé také chystají bohatý doprovodný program. Filmovou část festivalu doplní programy nejen pro veřejnost, ale také pro žáky základních a středních škol z regionu. Chybět nebude zahajovací benefiční koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR, výstava, ukázky policejní techniky a policejní práce, besedy se spisovatelem kriminálek nebo se známým českým hercem a také již tradiční zakončovací koncert filmové hudby, tentokrát se symfonickým orchestrem Dalibora Havlíčka.

"Na závěr nezbývá všechny pozvat a budeme se těšit na viděnou. Krimifest se letos uskuteční ve dnech 7. až 12. listopadu v prostorách Kulturního domu v Březové u Sokolova," dodala Gogová.