Na festivalu nebudou chybět filmy, zajímavé přednášky či sebeobrana pro ženy. Velmi oblíbenými se také staly koncerty Hudby Hradní stráže a Policie ČR. "Festival se uskuteční pod záštitou policejního prezidenta Martina Vondráška. Kromě filmových promítání proběhne bohatý doprovodný program. Půjde o benefiční koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR, o přednášku regionálního kriminalisty plukovníka Rudolfa Flašky nebo kurz sebeobrany pro ženy. Novinkou ročníku je také spolupráce s Nadací O2 v projektu Chytrá škola, která bude součástí bohatého programu pro školy od Kriminalistického ústavu PČR a Policie ČR," říká ředitelka kulturního centra Jana Gogová.

Zajímavostí festivalu bude beseda na téma Případy prvního oddělení s hercem Miroslavem Hanušem alias majorem Korejsem a scenáristou Janem Malindou. Seriál trhal rekordy ve sledovanosti i díky scénáři, který vycházel z případů, jež 1. oddělení skutečně vyšetřovalo. Také jeho herce si diváci oblíbili hned po prvním dílu seriálu, jehož první řada se začala vysílat v roce 2014. Seriál umožnil sledovat nelehkou práci vyšetřovatelů. Hrál v něm i Ondřej Vetchý, který březovský Krimifest dobře zná. V minulosti byl totiž jedním z jeho hlavním hostů.

Nové Penny v Chodově bude mít větší prodejnu i více parkovacích míst
Za vyhořelé Penny se v Chodově už staví nové, otevře za půl roku

Město Březová pořádá akci jednou za dva roky, a to zejména z důvodu organizační a finanční náročnosti. Letošní 23. ročník festivalu uzavře koncert filmové hudby symfonického orchestru Dalibora Havlíčka. Celá akce se uskuteční od 7. do 12. listopadu 2023 v Kulturním domě v Březové u Sokolova. Více informací a předprodej vstupenek na www.mfc-brezova.cz.

Jedinečný festival odstartoval před 23 lety Jaroslav Kopic. Začínali tehdy v Havlíčkově Brodě. Pak se festival stěhoval do Chodova na Sokolovsku, který je rodným městem Kopice. Tam se tehdy rozvinul do nebývalých rozměrů. Desítky filmů, vystoupení na náměstí, řada doprovodných akcí. Poté se opakoval stejný scénář jako na Vysočině a festival tam skončil. Díky nadšení a vstřícnosti zakotvil v Březové u Sokolova.