V celkovém součtu festival oslaví již 19 let své existence. Město Březová pořádá akci jednou za dva roky, a to zejména z důvodu organizační a finanční náročnosti.

Březová na organizaci celé akce spolupracuje stejně jako předloni s Policií ČR, konkrétně s krajským ředitelstvím Karlovarského kraje a s územním odborem Sokolov.

Krimifest se letos v Březové uskuteční v týdnu od 6. do 10. listopadu a organizátoři chystají opět bohatý doprovodný program, který nastínil vedoucí Kulturního domu v Březové Michal Bedeč.

„Filmovou část festivalu doplní doprovodné akce, které budou zaměřeny nejen pro žáky základních škol, ale také pro širokou veřejnost. Slavnostní zahájení festivalu proběhne ve středu 6. listopadu, kdy se v kinosále uskuteční benefiční koncert, opět za účasti orchestru Hudby Hradní stráže a Policie ČR,“ řekl.

V pátek by poté pořadatelé chtěli pro děti i pro veřejnost připravit ve spolupráci s Policií ČR ukázky policejní techniky, praktická cvičení psovodů a jiné podobné policejní aktivity.

„Dále chystáme několik besed a k filmovým projekcím i talk-show s hercem či autory jednoho ze známých českých kriminálních seriálů nebo filmů. Vloni jsme pro diváky takto připravili pořad s oblíbeným hercem Tomášem Töpferem, zaměřený na kultovní seriál Četnické humoresky,“ dodal Bedeč.

Centrální hřiště na Vítězné
Obnoví zeleň i parkování na sídlišti