Obyvatelé sídliště tvrdí, že při výjezdu od domu seniorů je silnice velmi nepřehledná a nebezpečná. Obrátili se proto na sokolovskou radnici s žádostí o pomoc. Ta věc konzultovala s Policií ČR, která prý umístění zrcadla nedoporučila. Jedna ze zoufalých občanek je dokonce ochotná poslat peníze na instalaci zmíněného zrcadla.

„Myslím, že nebudu daleko, když použiji slovo hazard při výjezdu. Na místě jsem byla rovněž s policejní hlídkou, která mé tvrzení také potvrdila,“ sdělila Klára ze Sokolova. Na její výtku reaguje sokolovská radnice.

„Možnost instalace parabolického zrcadla v křižovatce ulic Jiřího z Poděbrad a Spartakiádní již byla nezávisle řešena se zástupcem PČR dopravního inspektorátu Sokolov s tím, že tato možnost realizována nebude,“ řekl vedoucí odboru správy majetku Pavel Beran. Jak upřesnil, celý problém je poněkud složitější. Pokud by měl být striktně uplatňován zákon o provozu na pozemních komunikacích, nesměli by řidiči v ulici Spartakiádní vůbec parkovat podél komunikace z důvodu nedostačujících šířkových parametrů. Je obousměrná a musí zůstat zachován průjezd o celkové šíři šest metrů, což při podélném parkování není dodrženo.

„Obdobná situace je téměř po celém sídlišti Vítězná, policie stav toleruje s ohledem na absolutní nedostatek parkovacích míst,“ říká Beran. Ke zlepšení situace by prý alespoň částečně přispěla ukázněnost řidičů, pokud by podle výše uvedeného zákona respektovali zákaz stání v prostoru pěti metrů od křižovatky. „Postihovaní tohoto porušení zákona však již spadá výlučně do kompetence orgánů policie,“ dodal Beran.

Tato odpověď však občany neuspokojuje. „Policii tímto chápu, protože i my máme problém s parkováním. Ptám se tedy jaký důvod má město proto, aby zde nebylo dané zrcadlo?,“ ptá se stěžovatelka. Jak dodává, pokud město do tohoto problému nehodlá investovat, ať jí pošle číslo účtu kam mám přeposlat peníze, aby zrcadlo někdo nainstaloval. Také si myslí, že místo pro něj je a ne jedno. „Obhajovat se tím kdo co dodržuje a nedodržuje je opravdu zbytečné a především to situaci nevyřeší. Asi bych popravdě nečekala, že zrovna tak malý skutek bude pro město problém,“ říká rozhořčená řidička. Jak dodává, jediné co občanům Vítězné zbyde, je nainstalovat si své osobní zrcadlo. K požadavku se vyjádřil i starosta Sokolova Zdeněk Berka, jehož odpověď se shodovala s vedoucím správy majetku městského úřadu.

„Celá záležitost byla prověřena přímo na místě společně s dopravním inspektorátem PČR. Tento orgán, který ze zákona vydává souhlas či nesouhlas, umístění zrcadla nedoporučil. Je nám líto, ale požadavku tedy vyhovět nemůžeme,“ sdělil Berka.

„Policisté v celém jednání působili jako konzultační prvek,“ řekla mluvčí sokolovských policistů Kateřina Böhmová. Na křižovatce jsou prý dobré i rozhledy, takže zrcadlo není potřeba. Potřeba je dostat špatně parkující řidiče ze zmíněné křižovatky. Jako jedna z variant se nabízí blízké parkoviště u sportovního areálu Baníku.