Každoroční pouť s dárky za dětmi odstartoval Mikuláš s čertem opět v ruinách kostela sv. Mikuláše na bájné hoře Krudum. Ke kostelu u Hruškové přilákala tato akce stejně jako v uplynulých dvou letech i v pátek odpolednedesítky lidí.
„Je to dřív než obvykle. Ale museli jsme se přizpůsobit akcím v okolí. Už v sobotu začne Mikuláš nadělovat dětem v Hřebenech, ve středu zase přijde na nádvoří hradu v Lokti. A jak by tam mohl dorazit, když by ještě nevyšel z Krudumu? Proto na letošní pouť vyrazí už dnes odpoledne,“ vysvětluje Vladislav Podracký, člen archeologického týmu, který kostel sv. Mikuláše objevil.
„Přijďte v duchu dávných legend vyprovodit svatého Mikuláše na jeho každoroční pouť krajem. Obnovená tradice bude letos oděna do zcela nového hávu. Světec, i se svým doprovodem, od zaniklého kostela vyrazí za záře pochodní a zpěvu sboru Cubitus as. Mši celebrují velmistr rytířského řádu křižovníků s červenou hvězdou Jiří Kopejsko O.Cr. a loketský farář Jiří Majkov,“ zvali pořadatelé na horu Krudum v oficiální pozvánce.