Snížení rychlosti projíždějících aut a větší přehlednost. To si slibuje město Chodov od nové kruhové křižovatky v Husově ulici. Vzniknout by měla v těsné blízkosti základní školy, v místech, kde se střetává hlavní tah městem s dalšími frekventovanými silnicemi. Podle starosty Chodova Josefa Hory je kruhový objezd v této části nezbytný. Je to prý jediná možnost, jak alespoň trochu přibrzdit rychle jedoucí vozidla a zajistit větší plynulost dopravy.

"Příjezd od Vřesové do Chodova je v těchto místech mnohdy velmi zběsilý. U přechodu, který je u základní školy pak dochází k nebezpečným dopravním situacím. Navíc tu stále ještě projíždějí těžké nákladní automobily. Já osobně si myslím, že nová křižovatka tu situaci určitě zklidní,“ prohlásil Hora.

Stejný názor zastává i místostarosta Stanislav Pochman. „Shodou okolností v této lokalitě bydlím, takže vím, jak to tu během dne vypadá. Navíc si myslím, že by přes Chodov těžká doprava ani jezdit nemusela. Má totiž i jiné možnosti. Bohužel to tak ale je,“ uvedl Pochman. „A co se týče plynulosti, tak si tu zkuste v odpoledních hodinách vyjet od marketu na hlavní silnici. Někdy je tu zácpa, která se táhne až ke koupališti,“ doplnil místostarosta.

Vybudování kruhového objezdu vítají i samotní lidé. „Jasně to schvaluji,“ odpověděla většina dotázaných. Objevily se ale i jiné reakce. „Jestli jde městu o usměrnění dopravy, tak to může udělat i jinak, například zpomalovacími retardéry nebo tam častěji posílat policejní hlídky,“ myslí si Bedřich Korych z Chodova.

Výstavba by měla odstartovat v první polovině května. Motoristé se však nemusejí obávat, že by do města museli hledat jinou cestu. Uzavírka silnice zde není plánovaná. „Pracovat se zde bude za plného provozu,“ potvrdil Pochman.

A v jaké fázi je projekt nyní? „Vyřešené jsou majetkové vztahy a financování. Garantem projektu je Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje a město na akci přispívá částkou ve výši 4, 7 milionu korun,“ upřesnil Pochman.