Putovní výstava Znovuobjevené Krušnohoří je od úterní vernisáže přístupná ve velkém sále Kulturního domu v Kraslicích. Mapuje cestu kulturologa Petra Mikšíčka po hranicích Čech, na kterou se vydal před několika lety. „Chtěl jsem zachytit proměny a krásy Krušnohoří. Výstava vypráví o tom, co je pro tuto lokalitu typické,“ řekl Mikšíček. Doufá, že výstava zvedne Krušnohoří jméno. „Myslím si, že je neprávem opomíjené. Přitom má bohatou tradici a krásu,“ doplnil. Projekt vznikl podle jeho slov díky podpoře Evropské unie a také Božího Daru. Díky nim už vyšla publikace s názvem Znovuobjevené Krušnohoří.
Součástí projektu je v Kraslicích i výstava 1. základní školy v Havlíčkově ulici v Kraslicích. Zapojili se do ní žáci se svými učiteli. Ti sbírali dobové fotografie a zmapovali, jak Kraslicko vypadalo v minulosti a jak vypadá nyní. Vše zdokumentovali fotografiemi. Právě ty se objevují i v knize Krajina za školou, která spatřila světlo světa v Kraslicích vůbec poprvé. „Doufejme, že takových publikací bude více,“ řekl ředitel školy Zdeněk Pečenka.
Na výstavě školy je tak například k vidění, jak dříve vypadalo náměstí T.G.M., hraniční přechod nebo železnice. Výstava bude přístupná až do 25. dubna.