Pořadí kandidátů pro volby do Zastupitelstva Karlovarského kraje sestavila v sobotu v Sokolově nominační konference KSČM. Kromě toho se strana domluvila na podobě volební kampaně a oficiálně představila svého kandidáta do Senátu.
Jedničkou v podzimních krajských volbách má být Jaroslav Borka. Za něj se postaví Václav Černý či Václav Živný.

„V nadcházejících volbách očekáváme, že uspějeme nejméně tak jako v minulosti. Dokonce si myslíme, že výsledek může být ještě lepší. Konkrétně to znamená zvýšení mandátů z dvanácti na patnáct,“ prohlásil Borka.

Do první vlny strana posílá dvě ženy, Evu Valjentovou a Barboru Vojtovou.
„Jsem přesvědčený, že obě kandidátky jsou schopné posílit roli žen v politice na úrovni Karlovarského kraje,“ poznamenal poslanec za KSČM Pavel Hojda.
A s čím strana do volebního klání vstupuje? „Po zkušenostech z minulých osmi let bohužel nemůžeme spoléhat na zastupitele z řad ČSSD coby možného partnera levicové koalice. My jsme ale přesvědčeni, že spolupráce na některých bodech volebního programu je vzájemně s ČSSD přesto možná. Stejně tak budeme hledat spojence i mezi dalšími politickými subjekty,“ sdělil Borka.

Jednou z priorit volebního programu strany je zamezit privatizaci ve zdravotnictví, sociálních službách nebo ve školství.
„Co se týče zdravotnických zařízení, tak u nich upřednostňujeme fungování na principu neziskových organizací,“ doplnil volební lídr.

O křeslo senátora se bude ucházet bývalý starosta Boru a současný zastupitel Plzeňského kraje František Podlipský. Ten bude o hlasy bojovat ve volebním obvodu Cheb – Tachov.
„Do Senátu jsem již kandidoval, a to v roce 1996. Tehdy jsem ze sedmi kandidátů skončil na třetím místě,“ zmínil Podlipský.