Benefiční koncert s názvem Muzikál je fain připravilo občanské sdružení Střípky společně s březovskou radnicí pro sedmiletého Jakuba Janouše, který je upoután na invalidní vozík. Tomu nedávno velmi pomohl čtrnáctidenní léčebný pobyt v Piešťanech, a tak by jej rodiče rádi Kubíkovi dopřáli znovu.
„Problém je v tom, že cena rehabilitačního pobytu je 106 tisíc korun. To si bohužel nemůžeme dovolit,“ vysvětluje Jakubova maminka Monika Janoušová. Podle ní je smutné, že tuto léčbu pojišťovna neproplácí. „Už jsem se obrátila i na Ministerstvo zdravotnictví, kladně mi bohužel neodpověděli,“ dodala.
Na benefiční akci dorazila více než stovka lidí. „Vám všem bych chtěla strašně moc poděkovat, jsem vděčná za jakoukoliv pomoc, kterou pro Kubíka děláte,“ řekla se slzami v očích Janoušová.

Hosté byli vstřícní, chtěli přispět na dobrou věc. „Přišla jsem, abych podpořila malého Kubíka. Dostala jsem pozvánku od starosty Nového Kostela Oty Teubera, který tu vystupoval s Vesnickými mažoretkami. Příběh Jakuba mě zaujal, a tak jsem tady, abych přispěla na jeho léčbu,“ řekla Jana Chadtová z Březové.

Na benefici dorazili nejen Březováci. „Přišla jsem, protože mi je malého chlapce líto. Program se mi moc líbí. Na ozdravný pobyt jsem přidala pět set korun,“ prozradila Jaroslava ze Šabiny.

Nad celou akcí převzal záštitu starosta Březové Miroslav Bouda. „Že takový chlapec existuje, jsem se dozvěděl až od Renaty Oulehlové. Slovo dalo slovo a došli jsme k nápadu uspořádat pro malého Kubíka benefiční koncert. Všichni umělci se rozhodli vystupovat zdarma s tím, že město Březová jim uhradí dopravu,“ vysvětlil Bouda.

A proč se benefice uskutečnila zrovna v Březové? Na to odpověděla předsedkyně občanského sdružení Střípky Renata Oulehlová. „To je jednoduché. Březováci totiž mají srdíčko. Jsem také vděčná všem dobrovolníkům, kteří nám v podobných akcích pomáhají. Jsou to obyčejní lidé, co dělají neobyčejné věci,“ konstatovala. Během večera návštěvníci přispěli celkovou částkou 24 308 korun.

F. Titlbach