Velikonoční zajíc není v těchto dnech nic výjimečného. Pokud se ovšem nejmenuje Bramberánek a není celý z brambor. Další pokrmy z téže suroviny a názvy jako Zajíc a jeho vejce na bramborách, Hody, hody, erteple či Braslice z Kraslic dávají tušit, že se konala oblíbená kulinářská soutěž Bublavská škrabka. Tentokráte s velikonočními motivy. Je až neuvěřitelné, co vše se dá udělat z brambor, pokud má kuchařka či kuchař fantazii a šikovné ruce.

Pořadatelé Bublavské škrabky nejprve nasázeli všechny soutěžní pokrmy na stoly tak, aby nikdo nevěděl, který z výrobků komu patří, a označili je čísly. Pak se ze soutěžících a dalších návštěvníků stali porotci, kteří všechny pokrmy ochutnali a obodovali.

„Jedná se o tradiční, letos již páté setkání přátel, obyvatel a návštěvníků Bublavy za účelem účasti v gurmánské soutěži pokrmů z brambor. Proč brambory? Jedná se o plodinu, která měla zde na horách v jídelníčku své místo a místní obyvatelé dokázali vždy z ničeho a brambor uvařit cosi. Každý rok tedy zadáme téma, jak by měl pokrm vypadat, v minulosti to bylo téma brambor v salátu nebo placatá brambora apod. Letos vzhledem k termínu to byla velikonoční brambora," říká jedna z pořadatelek Míša Nyklesová.

Akce vznikla a je pořádaná partou kamarádů, kteří se kdysi za účelem účasti na legendárním triatlonu Kamil Trefil pojmenovali jako tým Bublava RaJdrs. Přihlásit se tedy může kdokoliv a pokrmy hodnotí všichni návštěvníci. Případný výtěžek z akce, tedy to, co zbyde po odečtení nákladů, dělá radost dětem v podobě financí na nákup nadílky od Mikuláše, dětský den, zimní olympiádu apod. Letos se chystá olympiáda letní.

A jak dopadlo letošní bublavské klání?
Třetí místo Jedlé granáty (L. Semrádová), druhé Hnízda bublavského chřástala (Nyklesovi) a první jediné sladké jídlo Vajíčka opilého bublavského koledníka (Šimandlovi). Mimořádný estetický dojem R.I.P. Osterhase (M. Mrzena) a Braslice z Kraslic a nejvtipnější název také M. Mrzena s Mrtvým králíkem.
„Tak to je snad vše, musím otvírat koledníkům," uzavřela Nyklesová.