„Projekt město připravovalo asi tři roky. V současné době dokončujeme přípravnou fázi,“ uvedl Bouda. Podle projektu je například třeba zvednout stropy, postavit malé tribuny a zajistit hygienické zařízení. „To jsou finančně nejnáročnější části přestavby kulturního domu,“ tvrdí starosta.


Smysl je hlavně v tom, aby sál mohla využít během dopoledne nedaleká základní škola pro sportovní účely. Její žáci se totiž podle starosty tísní v nevyhovujících prostorách. Přestavěný kulturní dům bude ale sloužit široké veřejnosti i zájmovým organizacím.


Přestavba březovského kulturáku je nyní ve fázi dokončení zpracování projektu. „Během dvou měsíců bychom mohli znát i dodavatele a žádat o dotaci,“ uvedl Bouda. Podle něj je pravděpodobné, že Březová dotaci dostane z evropských fondů. „Přestavba je totiž pod velkým tlakem veřejného zájmu. Celému projektu předcházela řada schůzí,“ tvrdí starosta. Kdyby ale město dotaci nedostalo, od svého plánu by neustoupilo a Březová by zvažovala vzít si na celou akci třeba i úvěr.


„Podle projektu by přestavba březovského kulturního domu měla přijít zhruba na 30 milionů korun,“ doplnil Bouda