Bez nadsázky se dá i letos říct, že si z programu vyberou lidé všeho věku a se zálibou v rozličných žánrech. „Určitě bych naprosto vypíchl koncerty The Offspring a Kenny Wayne Sheperd Bandu,“ upozornil organizátor loketského kulturního léta Vladimír Suchan z Agentury Vlny. O pořádnou porci dobré muziky se postará např. také kapela Support Lesbiens, Xindl X, Chinaski, Arakain s Lucií Bílou. „Věřím, že návštěvníci uvítají rovněž Jazz pod hradem, který se na festival vrací po zhruba osmi letech,“ uvedl Suchan. Se zájmem diváků se určitě setká i návrat Rusalky do krásných kulis přírodního divadla, muzikál Divadla Kalich Mauglí, příznivci divadla zhlédnou Strašidlo cantervillské a v rámci Shakespearovských slavností Hamleta. „Letos jsme připravili i novinku. Poprvé budou mít diváci možnost vidět tu operetu, a sice Noc v Benátkách,“ vyzdvihl Suchan premiéru.

V průběhu všech akcí se navíc návštěvníci dozvědí o probíhající veřejné sbírce na pořízení tří zvonů do kostela sv. Václava. „Během celé sezony v Lokti budou v amfiteátru umístěny přenosné kasičky, do kterých lidé budou moci přispět na zvony,“ upřesnil Suchan. U kasiček budou prezentace, které zájemci najdou i na webovkách agentury nebo na sociálních sítích. „Oslovím i muzikanty a spolupracující firmy, které mi pomáhají po celé léto s programem,“ doplnil.

Veřejná sbírka na obnovu loketských zvonů začala vloni na Štědrý den. Cílem je získat tři miliony na výrobu tří chybějících zvonů. „Zatím je na transparentním účtu kolem 40 tisíc. Vybíráme i do kasiček v kostele, na hradě, v knihovně a v Galerii Café. Pořádáme i řadu kulturních akcí, kde se vybírá do přenosné pokladničky. Chystám se teď oslovit místní firmy, ale třeba i německou stranu,“ informovala organizátorka sbírky Jitka Hlavsová s tím, že jakmile se podaří vybrat určitou částku, zvony se začnou postupně odlévat.

Podrobný program kulturního léta najdete na www.vlny-musicag.cz.

Tramvajová doprava v Mariánských Lázní.
Padesát let tramvajové dopravy v Mariánských Lázních - 1902-1952