Bojíte se, že nezvládnete změnu zaměstnání a neobstojíte na trhu práce? Tak se přihlaste do nového vzdělávacího kurzu, který dá každému šanci znovu se začlenit do pracovního procesu. To vzkazuje nezaměstnaným a lidem, které čeká propuštění manažer bezplatných rekvalifikačních školení Jiří Krotil ze sokolovské firmy SystémNET. Projekt startuje už v pondělí koordinační schůzkou, kde se veřejnost dozví vše potřebné.

„Na zahajovací schůzce se vyberou zájemci a domluví další podmínky. Už teď víme, že se chce zúčastnit asi padesát lidí,“ uvedl Krotil s tím, že první setkání potencionálních účastníků se uskuteční od 8 hodin v prostorách Úřadu práce v Sokolově. „Výhodou celého projektu je jeho mobilnost. Lidé nebudou jezdit za námi, ale naopak naši lektoři za nimi. V praxi to bude vypadat tak, že učebny postupně umístíme v různých částech regionu,“ pokračoval manažer.
První kurz zakotví v Kraslicích, a to konkrétně v městské knihovně. „Další učebna by mohla být přímo v Amati. Tam by se zapojili lidé, kterým hrozí nebo je dokonce čeká propuštění,“ poznamenal Krotil. „Že se zapojíme nevylučujeme. Vše záleží na vzájemné dohodě,“ potvrdil informaci jednatel Amati Jiří Štípek.
Kromě Kraslic zamíří školitelé i do Horního Slavkova. V úvahu připadá i Kynšperk nad Ohří. „Rád bych upozornil, že nejde o žádnou jednorázovou akci. První kurzy zahájíme v červnu a červenci. Další pak budou pokračovat až do měsíce května roku 2008,“ předpověděl Krotil.
Rekvalifikační proces nabízí zájemcům naučit se základům práce na počítači. Konkrétně jde o programy Excel či Word. „Kdo uspěje a splní závěrečný test, získá osvědčení. Nový zaměstnavatel pak bude vědět, že jde o člověka, který opravu umí s počítačem pracovat. Za to ručíme,“ vzkazují možným účastníkům kurzů vybraní lektoři.

Projekt podpořil Evropský sociální fond částkou 2,8 milionu korun. Firma SystémNET se na programu podílí tím, že pořizuje výpočetní techniku a vyčleňuje lektory pro výuku.