Nájem v karlovarské multifunkční hale karlovarský krasobruslařský klub téměř šokoval. Na starém zimním stadionu dosud děti platily pronájem 545 korun, zatímco podle informací předsedkyně klubu Marcely Svobodové za hodinu tréninku v malé hale zaplatí dítě 1 650 korun, za stejnou dobu je to v hlavní hale už 1 982 korun. „My nemáme sponzory a tak velkou sumu za tréninkovou přípravu dětí už rodiče nemohou utáhnout. Členský příspěvek činí 2 750 korun a já jsem jim slíbila, že se rozhodně už zvyšovat nebude,“ vysvětlila Svobodová.

Svobodová si zjišťovala, jaký pronájem platí krasobruslaři ve srovnatelných halách v jiných městech. „V Českých Budějovicích to je 400 korun za hodinu a tuto sumu dětem dotuje město, v Liberci platí děti za hodinu 700 korun a zbytek jim také dorovná tamní magistrát,“ zdůraznila předsedkyně.

Na podmínky v hale si stěžují také karlovarští sledgehokejisté, kteří raději trénují v Ostrově.

Primátor Werner Hauptmann krasobruslařskému týmu přislíbil podporu. „Už jsme se domluvili, že si podají žádost o grant a my jim poskytneme finanční příspěvek,“ uvedl.

KV Arena ale cenu pronájmů za led obhajuje.

„Jako obchodní společnost podnajímáme veškeré plochy a časy ledu za běžné ceny, které schválila valná hromada společnosti, tedy rada města. Ceník je nastaven na provozní náklady zařízení. Sportovní oddíly mohou žádat o příspěvek na provoz svou obec, kraj a podobně. My jako obchodní společnost neumíme nabídnout led zdarma nebo za neekonomickou cenu. Oddílům sledgehokeje a krasobruslení, se kterými jsme jednali od ledna 2009, jsme vyšli maximálně vstříc v rámci našich možností s atraktivními časy tréninků. Oddíly zde mají kvalitní zázemí v podobě šaten pro vozíčkáře, dvou šaten pro krasobruslení. Jedna šatna je stálá, kde mají uložené vybavení celoročně, druhou šatnu používají na tréninky,“ uvedl Zdeněk Sysel, ředitel KV Areny.

U sledgehokejistů je situace složitější. I když podle karlovarského primátora Wernera Hauptmanna (ODS) je ceník pronájmu ostrovského stadionu a karlovarské haly stejný, přesto podle kapitána sledgehokejistů Jiřího Bergera je pro ně využívání ostrovské ledové plochy výhodnější. „V Ostrově máme lepší podmínky. Hlavním důvodem, proč jsme Karlovy Vary opustili, byl fakt, že město nesplnilo to, co nám slibovalo,“ říká kapitán Berger.

Podle něho chtěli sledgehokejisté v KV Areně vlastní šatnu, bezbariérový přístup a pronájem haly zadarmo, což jim umožňoval Karel Holoubek už na starém stadionu. „V Ostrově máme parkoviště hned vedle arény, střídačky jsou v úrovni ledové plochy, takže nemusíme spoluhráče na led přenášet jako v KV Areně, navíc cestou na plochu nemusíme v Ostrově překonávat žádné překážky,“ pokračuje sledgehokejista.

Beger dodává, že Ostrov bere klub stále jako provizorium a do Karlových Varů by se hokejisté rádi vrátili. „Ale jen za předpokladu splnění slibovaných podmínek, což znamená i takové stavební úpravy v tréninkové hale, které by nám umožnily bezproblémový přístup na ledovou plochu,“ uzavírá kapitán SKV Sharks.

A kolik činí pronájem ledu pro HC Energii? „Tento klub platí v tréninkové hale 1 800 korun bez DPH a v aréně 2 300 korun bez DPH. Celkově HC Energie objednala na sezónu 2009 – 2010 kolem čtyř tisíc hodin ledu bez extraligových zápasů,“ vysvětlil Sysel.