Od 7. listopadu začnou práce na rozšíření vozovky na mostě přes Ohři mezi Karlovými Vary a Sokolovem u Transmotelu.

Stavební práce se dotknou hlavně těch, kteří budou směřovat z Chebu do Karových Varů. V úseku je totiž nařízená objízdná trasa. „Povede z nově postavené části silnice R6 přes Černý Mlýn na Tisovou a Citice,“ přiblížila objížďku Andrea Kávová, mluvčí sokolovských policistů.

V Citicích řidiči odbočí vlevo na most, a poté vpravo směrem na „uhelnou trasu“ do Sokolova. „V Sokolově povede trasa Nádražní ulicí na světelnou křižovatku s ulicí Kraslickou. Zde řidiči po odbočení doprava pojedou až ke křižovatce se silnicí II/181, tedy průtahem kolem Královského Poříčí. U loketského hřbitova bude doprava svedena zpět na silnici I/6,“ doplnila Kávová. Na místě je podle jejích slov zvýšená pozornost, protože může dojít i ke změnám přednosti v jízdě v některých úsecích.

Ani v opačném směru, tedy z Karlových Varů do Chebu, však nebudou mít řidiči situaci lehkou. V dopravní situaci se sice moc nezmění, pojedou klasicky po současné silnici I/6. „Je ale zapotřebí dbát zvýšené opatrnosti hlavně při přejíždění rekonstruovaného mostu. Na jeho druhé straně budou totiž probíhat stavební práce spojené s odbouráváním a následným rozšířením mostu. Je tedy velmi důležité, aby řidiči dodržovali přikázanou rychlost 80, respektive 60 kilometrů v hodině, respektovali dopravní značení, byli obezřetní a neohrožovali ostatní riskantní jízdou,“ upozornila sokolovská policejní mluvčí.

O dalších změnách či komplikacích na objízdné trase budou policisté veřejnost včas informovat.

Z objížďky nejsou nikterak nadšení záchranáři. „Dá se předpokládat, že se prodlouží dojezdové časy sanitek,“ posteskl si Lukáš Hutta, mluvčí krajské záchranky. „V husté dopravě na objízdné trase se budou sanity jen těžko prodírat,“ vysvětlil.

Zatím si ale netroufá odhadnout, o kolik se dojezdové časy prodlouží. „Na to mohu odpovědět až v okamžiku, kdy práce na rekonstrukci mostu začnou,“ doplnil Hutta.

Stav, který nastane 7. listopadu, potrvá v úseku kolem opravovaného mostu minimálně do konce března příštího roku. „Do té doby silniční správní úřad krajského úřadu rozhodne o tom, zda uzavírka mostu přes Ohři zůstane jednosměrná, nebo zda se most uzavře pro dopravu zcela,“ uvedla Andrea Bocková, mluvčí krajského úřadu. Rozhodnutí padne po zjištění technického stavu mostu po snesení původní betonové vozovky mostovky. „Záležet bude také na zvolené technologii stavby nové mostovky,“ dodala Bocková.