Oprava mostu v Lužné ulici, stovky aut projíždějících denně ulicí Revoluční, absence chodníků a přechodů. Všechna tato témata by chtěli mít Loketští v co nejkratší době vyřešena.

„Zavřením mostu v Lužné ulici je provoz v naší ulici katastrofální. Máme tři děti a bojím se o jejich zdraví, přejít tady na druhou stranu je skoro o život, auta tu jezdí jako blázni a chodník žádný, ani přechod,“ píše na diskusním fóru města Natálie Hlaváčová z Revoluční ulice s tím, že situace bude určitě ještě horší.

„Úplně se bojím domyslet, jak to tu bude vypadat, až zavřou šestku. Všechno pofrčí přes nás. Chtěla bych vědět, jestli město pro nás něco udělá, nebo se bude jen čekat, až se něco stane,“ ptá se vedení města Hlaváčová.

Starosta Lokte Jaroslav Hlavsa o celé situaci údajně ví. „Součástí projektu odkanalizování ulic Tovární, Revoluční a Rooseveltovy je kromě plynofikace a nového vodovodního řadu i komplexní dopravní řešení. To znamená výstavba nových chodníků, přechodů a veřejného osvětlení. Jedná se o finančně nejnáročnější akci města, kterou předpokládáme zahájit již v příštím roce. Lituji, ale do té doby bude platit současné dopravní řešení,“ míní Hlavsa.

(kri)