Míra nezaměstnanosti v Karlovarském kraji oproti minulému měsíci nepatrně klesla na 11,5 procent. Na Úřadu práce je evidováno 20 358 uchazečů o zaměstnání. Na jedno pracovní místo tedy připadá 22 uchazečů, což je o deset uchazečů více, než tomu bylo v březnu minulého roku.

„V Karlovarském kraji je evidováno 20 358 uchazečů o zaměstnání. V březnu bylo zaevidováno 1 987 nových osob. Míra nezaměstnanosti v Karlových Varech je jedenáct procent. Nejvív lidí bez práce je v sokolovsém okrese,“ uvedla Veronika Rohošková, mluvčí Úřadu práce v Karlových Varech.

Velmi těžko shání práci absoloventi škol. Počet uchazečů o zaměstnání z řad absolventů a mladistvých činil v březnu celkem 1 153. „V minulém měsíci bylo zaměstnavateli hlášeno 914 volných pracovních míst. Nejčastěji hlášená dlouho neobsazená místa jsou v profesích manipulační dělník v průmyslu, číšník a servírka, kuchař, prodavač, zdravotní sestra, lékař,“ pokračovala mluvčí. „Do rekvalifikačních kurzů bylo v Karlovarském kraji od počátku roku 2010 zařazeno celkem 645 uchazečů o zaměstnání,“ uzavřela Rohošková.

Nabídku s volnými pracovními místy sledují i lidé, kteří zaměstnání mají. „Pracuji v jedné velké firmě už dva roky, ovšem například na internetu projíždím inzeráty a koukám, kde shání lidi. V této době si člověk nemůže být ničím jistý a výpověd může přijít kdykoliv. Mam doma dvě děti a pokuď bych přišla o práci, tak by to pro nás bylo velice těžké. Navíc sehnat práci během pár týdnů je momentálně téměř nemožné, moje sestra je na pracáku už dva roky,“ konstatovala Květoslava Lichnová z Karlových Varů.

Od počátku roku bylo vytvořeno 207 pracovních míst v rámci veřejně prospěšných prací.

Statistiky z úřadu práce k 31. březnu

Míra nezaměstnanosti v Karlovarském kraji 11,5 procenta
Míra nezaměstnanosti v okrese Sokolov 13,8 procenta
Míra nezaměstnanosti v okrese Cheb 10,3 procenta
Míra nezaměstnanosti v okrese K.Vary 11,0 procent
Uchazečů o zaměstnání v kraji 20 358 osob
Počet uchazečů na jedno volné místo v kraji 22 uchazečů
Volná pracovní místa v kraji 914 míst