Pořadatelé vyhověli četným přáním a uveřejnili číslo speciálního účtu FPP, kam můžou lidé v případě zájmu o finanční podporu Festivalu politické písně posílat sponzorské dary.

Občanské sdružení Natura 99, které mimo jiné likviduje bolševník, je jedním z těch, kteří se rozhodli festival podpořit. „Dohodli jsme s pořadateli a naše nezisková aktivita podpoří částkou tři tisíce korun Festival politické písně v Sokolově,“ řekl za sdružení Jiří Korbel. Peníze jsou vydělané sekáním bolševníku a měly by propagovat webové stránky zabývající se tímto problémem.

„Je v tom určitá symbióza. Bolševník je vidět v celém karlovarském kraji a letitý problém nikdo neřeší. Chceme poukázat na krajskou legislativu,“ dodal Korbel.

Pořadatelům recesistické akce se nápad sdružení líbí a jsou rádi za každou pomoc. „Minulý pátek jsme měli na kontě jedenáct tisíc korun,“ hlásil jeden z pořadatelů Miroslav Balatka ze Sokolova.

Rozhodnutí krajských politiků nenechalo chladnými ani některé muzikanty. „Hlásí se kapely, které nabízejí vystoupení bez nároku na honorář,“ řekl další z pořadatelů Tomáš Kábrt.

První ročník měl podtitul Festival proti papalášství, koncerty obstaraly kapely jako Švihadlo, Garáž, Znouzectnost anebo The Plastic People of the Universe. Návštěvníci si mohli poslechnout i básníka Ivana Magora Jirouse nebo pobesedovat s výtvarnou skupinou Ztohoven. Cenu Papaláš roku přebírala na loňském festivalu za Jiřího Paroubka jeho žena Petra.