Akcie se měly vydražit v pondělí v Praze a vyvolávací cena byla stanovena 1,22 miliardy korun. Dražba akcií byla pozastavena kvůli takzvané excindační žalobě. Podaly ji právnické i fyzické osoby a snaží se prokázat, že akcie, které měly být draženy, nepatří Kroužeckému, ale jim. Uvedl to mluvčí soudu Tomáš Mahr.

„Jestliže soud rozhodne, že je žaloba oprávněná, dražba by se nekonala. V opačném případě by se uskutečnila,“ dodal Mahr.

Generální ředitel SU František Štěpánek, který vlastní 40 procent akcií těžební firmy, uvedl, že některé ze žalob podali k soudu právě majoritní vlastníci akcií. Dalších 30 procent akcií vlastní ekonomický ředitel SU Jaroslav Rokos. K současnému vývoji se Štěpánek nechtěl dále vyjadřovat s tím, že nyní bude rozhodovat ve věci soud.

Dražba akcií byla nařízena exekučně kvůli dluhům Kroužeckého. Odborníci předpokládali, že by se mohla cena akcií oceněných na 3,7 miliardy korun při dražbě vyšplhat velmi vysoko. Majoritní vlastníci SU ji ovšem označili za nezákonnou.

Předpokládalo se, že o akcie bude usilovat finančník Pavel Tykač. Nikdo z jeho okruhu ale nepotvrdil, zda by se dražby skutečně účastnil.