Husté sněžení v noci ze středy na čtvrtek komplikuje dopravu v Karlovarském kraji. Na obtížně sjízdných silnicích mají problémy hlavně řidiči kamionů. Silničáři museli dokonce některé úseky uzavřít.

Nejhorší situace panuje na silnici mezi Karlovými Vary a Chomutovem v úseku Stráž nad Ohří – Boč. Dnes ráno ji silničáři museli zcela uzavřít. „Silnici ucpali nezodpovědní řidiči kamionů, kteří nerespektovali dopravní značení a naše pokyny,“ řekl dispečer krajských silničářů Josef Bulka. Poukázal na to, že kamiony se i přes výzvy silničářů ihned rozjížděly za jejich technikou. „Ta když narazila na kolonu a nemohla pokračovat ve svém směru, ocitla se doslova v pasti, protože za ní už stála další nákladní auta. Pokud by nás motoristé poslechli, byli jsme schopni tuto silnici zprovoznit během půl hodiny,“ zlobí se dispečer.

Kamion převážející nebezpečný náklad zablokoval dopravu také na silnici mezi Mnichovem a Teplou. „Komunikaci jsme uzavřeli, neboť hrozilo i převrácení nákladního auta,“ poznamenal Bulka. Stejně tomu je i mezi Vojtanovem a Starým Rybníkem, kde havarovala nákladní souprava.
Problémy pak měli silničáři na silnici z Teplé na Nerdice, kde technika silničářů nemohla projet kvůli odstavenému autu. Tu se podařilo ráno zprovoznit. „Docházelo i ke krátkodobým uzavírkám dalších silnic do doby, než jsme je ošetřili,“ uvedl dispečer s tím, že husté sněžení zaměstnalo naprosto veškerou techniku silničářů. „Teploty padly hluboko pod nulu. Nejméně bylo na Božím Daru, a to minus osmnáct stupňů. Na silnicích tak přestala působit posypová sůl, takže silnice jsme mohli jen plužit. Sjízdnost se ale podařila zajistit na většině míst Karlovarského kraje,“ doplnil.

Přívaly sněhu se podle mluvčí policie Kateřiny Dohnalové podepisují i na nehodovosti. „Situace není naštěstí nijak dramatická. Ve středu jsme v celém kraji řešili tři nehody. Obešly se bez vážných zranění,“ řekla.

Sněžení zaměstnalo i hasiče. „Vyjížděli jsme k několika případům padlých stromů, které se zřítily pod tíhou sněhu,“ informoval mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Komplikace hlásí i na dráze. Některé vlaky mají desítky minut zpoždění. „Jela jsem do školy a vlak měl zpoždění půl hodiny,“ uvedla studentka Lucie Langerová.

Silničáři i policisté nabádají řidiče k maximální opatrnosti. „Rozvážím pečivo a na řadě míst jsou auta v příkopech. Lepší je jet krokem a dojet,“ sdělil řidič Ivan Cetl.