Česká pošta kvůli epidemii koronaviru jím totiž tisknout nebude. Chce tak zamezit případnému šíření viru. „Tradiční velikonoční razítko letos kvůli koronaviru nebude,“ přesně to tento týden Česká pošta avizovala. O omezení služeb v oblasti filatelie z důvodu šíření koronaviru přitom rozhodla už na sklonku března. „Jedná se především o zrušení právě příležitostných poštovních razítek, R nálepek a cenných nálepek Apost. V zájmu minimalizace zdravotních rizik pro zákazníky i zaměstnance při osobní návštěvě poštovních provozoven jsou zrušena také všechna chystaná příležitostná poštovní razítka s plánovaným datem používání už od března 2020,“ uvedl mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

„Z tohoto důvodu nebude v letošním roce rozesíláno ani tradiční příležitostné poštovní razítko, kterým se orážely zásilky v období Velikonoc na poště v Kraslicích. Prosíme tedy, nezasílejte letos své zásilky na uvedenou poštu k orazítkování, velikonoční razítko není k dispozici,“ dodal. Ze zprávy smutní nejen běžní pisatelé, ale také filatelisté. „Mám ve sbírce všechna razítka. Avšak chápu, že jsme v tomto období, a tak se bude těšit na nový motiv razítka příští rok,“ řekl filatelista Tomáš Modřinský.

Pošta v Kraslicích je velikonočním razítkem již proslulá. Ročně tam pošťačky ofrankují desítky kilogramů pohlednic a dopisů, které už zamířily za oceán, do Vietnamu, celé Evropy a na další místa na světě.