Na hluk u nočních barů, potyčky nebo rozbité sklenice na silnici si stěžují obyvatelé ulice 5. května v Kraslicích. Poukazují na to, že další problémy přišly s otevřením nového disko baru Atlanta. Vadí jim především hlasitá reprodukovaná hudba, ale také hlučné hloučky lidí v nočních a ranních hodinách.

„Je to už druhý noční podnik v této ulici a situace začíná být neúnosná. Vyspat se o víkendu je nemožné. Trneme, co se stane. Slyšíme kromě hlasité hudby řev opilců nebo rozbíjení sklenic," říká jedna z obyvatelek ulice, která si nepřála zveřejnit jméno. Na sociálních sítích se přitom přidávají další. „Klidně vám u nás ustelu, pojďte si vyzkoušet se vyspat. To ani nemluvím o výtržnostech, které se tu dějí," píše další z respondentek. Někteří obviňují ze situace provozovatele Atlanty, druzí poukazují na to, že jen hosté barů se venku neumí chovat.

Tak to na sociální síti hodnotí i provozovatel Atlanty. „Na bezpečnost zákazníků Atlanty dohlíží skupina bezpečnostních pracovníků, kteří dohlíží na pořádek v podniku, jedná se o soukromý sektor. Co se děje venku? Od toho jsou jiné bezpečnostní složky," reagoval za noční podnik Štefan Cap.

V ulici 5. května je ještě noční bar Motodust. I jeho provozovatel Karel Hlavsa čelil kritice za hluk před podnikem. Ten to ale odmítá. „U nás byly také obdobné problémy, které mimochodem řeším s policií už od jara, ale výsledky nebyly zatím moc vidět. Problém je v tom, že agresoři vždy vyšli z baru ven a tam se poprali. Jediný, kdo z toho měl problémy, jsem byl já jakožto provozovatel. Trest pro agresory? Zatím nevím o žádném. Prospěl by pobyt na záchytce nebo třeba veřejně prospěšné práce. Pak by si to příště možná rozmysleli," uvedl.

Situací se intenzivně zabývá i kraslická radnice, která si za 11 tisíc korun nechala od Ústavu zdraví změřit hladinu hluku u nové diskotéky Atlanta. Podle informací Deníku hodnoty překračovaly povolené limity. Potvrdil to i starosta Kraslic Roman Kotilínek. „Výsledky jsme předali krajské hygienické stanici, která nyní musí zaujmout stanovisko. Atlantu může vyzvat například k tomu, aby provedla taková opatření, aby k překračování limitu hluku nedocházelo," řekl starosta. Přiznává, že situace obyvatele trápí. „Nezávisle na sobě se jich na radnici sešlo hned několik a prosí nás, abychom se situací zabývali. To děláme," doplnil.
Rozčílení ze situace v ulici 5. května neskrývá ani Spolek přátel města Kraslice. Ten se tam pustil do záchrany historické hrázděnky, která stojí naproti Atlantě. „Snažíme se okolí čistit, hrázděnku pomalu opravujeme. Teď na ni ale močí návštěvníci diskotéky, v okolí se povalují střepy," kroutí hlavou člen spolku Milan Hloušek.

Policie v Kraslicích přijala hned několik oznámení od občanů kvůli rušení nočního klidu. „Stížnosti se týkají hlavně hlasité reprodukované hudby z diskotéky. Rušením nočního klidu se provozovatel dopustil správního deliktu a věc bude dál předána k přestupkovému řízení na kraslický městský úřad," sdělil vedoucí kraslického obvodního oddělení policie Antonín Panuška.
Policie se také zabývá pěti závažnými incidenty, čtyři se staly v Motodustu a pátý nyní v Atlantě. Došlo tam k potyčkám. „Všechny aktéry jsme vyslechli a v prvních čtyrech případech už je vyšetřování téměř ukončeno a spis bude postoupen na okresní státní zastupitelství, kdy útočníci jsou podezřelí z trestného činu výtržnictví. I vyšetřování případu z Atlanty, kdy se aktéři začali prát uvnitř a výtržnost pokračovala před provozovnou, je téměř u konce. Případ si dál převezme služba kriminální policie a vyšetřování," doplnil Panuška.

Situací v ulici 5. května se už ve čtvrtek bude zabývat kraslické zastupitelstvo. Začátek je v 16 hodin.