Pro školáky mimo jiné rošáda přinese i dřívější ukončení školního roku. Celý projekt, který by měl být dokončen do září 2016, by mělo posvětit zářijové jednání zastupitelstva.

„Schválení projektu krajem jsme očekávali, a to z důvodu, že bylo vše předem pečlivě projednáno. Pro všechny zúčastněné strany by to mělo přinést prakticky jen pozitiva," uvedla ředitelka Gymnázia a obchodní akademie Chodov Eva Temňáková s tím, že s ní i s ředitelkou 1. základní školy vše pečlivě diskutovali jak zástupci Karlovarského kraje, tak města Chodova. Právě těchto dvou škol se celý projekt dotýká nejvíc. Kraj totiž chátrající budovu gymnázia plánuje s městem směnit za zrekonstruovanou školní budovu v ulici Komenského, kde nyní sídlí druhý stupeň základní školy. Vyhne se tak nutné nákladné rekonstrukci a chodovské střední škole tím pojistí další fungování. Gymnazistům by žádné komplikace ani omezení stěhování přinést nemělo. „Stěhování je předběžně naplánováno na první týdny letních prázdnin v roce 2015. Budova Komenského je přímo v centru města, je blíž k vlakovému nádraží a k autobusům zhruba stejně daleko jako ta stávající. Ani co se týče vybavení by si neměli studenti pohoršit, naopak dostanou například nové šatní skříňky," řekla Temňáková.

To školáci z 1. základní školy už se nyní můžou s jistotou těšit na dřívější ukončení letošního školního roku. „Výuku na druhém stupni pravděpodobně ukončíme 19. června. Pokud by to vyplynulo ze záležitostí souvisejících se stěhováním, tak možná i dříve," informovala ředitelka 1. ZŠ Iva Šípová. Jako první poputuje do budovy současného gymnázia některé vybavení, na jehož uskladnění se dočasně využije budova tělocvičny. Před nastěhováním žáků základní školy ale musí budova gymnázia projít alespoň základními opravami. „Budova je momentálně ve stavu, kdy tam žáky nastěhovat nemůžeme. V havarijním stavu jsou už okna i sociální zařízení. Během prázdnin se tak škola bude muset na přesun žáků alespoň základně připravit," upozornila Šípová.

Do září 2016 by v areálu současného gymnázia mělo dojít k rozsáhlým opravám, které mají zahrnovat například i výstavbu jídelny. Vznikne tak rozměrný uzavřený areál 1. a 2. základní školy se sportovištěm uprostřed. Po prázdninách 2016 by se sem měli přesunout i žáci 1. stupně 1. základní školy, kteří zatím sídlí v budově v ulici Dukelských hrdinů. O jejím následném osudu rozhodnuto není.