Ty jsou pro ně poslední týdny dostupné jen při otevírací době samotného střediska. A to je podle místních málo. Radnice přitom omezila přístup k herním prvkům kvůli vandalům.
„Pokud na hřišťátko přijdete v odpoledních hodinách, kdy lékaři ordinují třeba jen do jedné hodiny, nebo o víkendu, je tam zavřená brána a děti si nemůžou hrát. Proč to tam tedy je?" ptá se obyvatel Oloví a rodič Milan Pohlodko. „Pokud dochází k vandalismu, tak proti tomu se přeci bojuje jinak a ne že se herní prvky uzavřou slušným lidem," doplnil Pohlodko.

Podle starosty Oloví Lukáše Kričfalušiho instalovala radnice v první polovině letošního roku u zdravotního střediska dvě houpačky a dva fitness prvky. „Prostor před střediskem byl celou dobu otevřený široké veřejnosti. Vzhledem ke stížnostem na hluk a nepořádek několika spoluobčanů, zejména majitelů okolních nemovitostí a lékařů, kteří zde provozují lékařské služby, jsme přistoupili k instalaci uzamykatelné brány. Nicméně tento prostor je volně přístupný v době, kdy jsou přítomni lékaři či zdravotní sestra, a to někdy až do večerních hodin. Snažili jsme se hluk obyvatel tolerovat a vysvětlovat vše lékařům. Ale po situaci, kdy v ranních hodinách přicházeli pacienti do prostoru střediska a museli se doslova vyhýbat rozbitým skleněným lahvím, zbytkům od cigaret a dalším odpadům, rozhodlo město tento prostor zabezpečit. Je nám jasné, že spousta dětí si nemá kde hrát, nicméně plánujeme už v příštím roce vybudovat na sídlišti Hory nové dětské hřiště," řekl Kričfaluši.