Vítězkou voleb se přesto stala stejně jako v roce 2010 současná místostarostka Štěpánka Neubergová, ta se ale přesto o post starostky ucházet nebude. Volební výsledek zřejmě poznamenala i volební účast, která od minulých komunálních voleb poklesla téměř o 12 procent.

„Výsledek jednání je zatím v nedohlednu. Vzhledem k tomu, jak se mandáty v zastupitelstvu rozdělily, bude to celé dost složité. O post starosty ale budu znovu usilovat," uvedl současný starosta města Tomáš Svoboda, lídr kandidátky ČSSD. Ta získala 3 mandáty, stejně jako mladé hnutí Re-generace, které přinese do zastupitelstva úplně nové tváře. Jednou z nich je například učitelka Daniela Synáčová, kterou voliči vykřížkovali ze sedmého místa.

Nejvyšší počet hlasů ovšem v Kynšperku získali nezávislí, od minulých voleb si ale o dva mandáty pohoršili. „Volební výsledek mě příjemně překvapil. Následovat ale budou velmi složitá koaliční jednání. Starostkou se stát nechci, ale do rady města by podle mého názoru měli přijít lidé z vítězných stran," komentovala jednička kandidátky nezávislých Štěpánka Neubergová.