Jak se žije lidem v Kynšperku nad Ohří? Co je trápí, tíží, baví a co by ve svém městě nejraději uvítali? Na to se redakce Sokolovského deníku ptala přímo mezi Kynšperáky. A jaký je výsledek? Starší občané by si přáli více kulturních a společenských akcí. Motoristé zase volají po více místech pro parkování před svými domy.

Za jednu z nejvíce problematických lokalit sami občané označili sídliště v ulici U Pivovaru.
„Nejvíce nacpané to tady bývá odpoledne, hlavně pak ve večerních hodinách. Kdo tu nemá zaplacené vyhrazené místo, tak tu jen stěží zaparkuje,“ uvedl jeden z místních obyvatel. „Je mi jasné, že svůj vůz mohu odstavit opodál, třeba za dům na parkoviště, tam ale na něj neuvidím. A co když se mi tam do něj bude třeba někdo dobývat? Co potom?“ reagoval další z dotázaných.

Starosta Kynšperka nad Ohří René Bolvari přiznává, že město je pro řidiče nevyhovující především v tom směru, že je tvořené úzkými ulicemi. „Někdy se proto stává, že motoristé v ulicích často stojí, kde by neměli. Samotných parkovacích ploch je tady ale dostatek. Problém vidím spíše v tom, že lidé by chtěli mít místo pro svůj vůz přímo před domem,“ prohlásil Bolvari. „Šetření ukázalo, že to s parkováním v ulici U Pivovaru není až tak tragické. Pokud by se to zhoršilo, máme připravené řešení. Zatím se odtud snažíme dostat autovraky, aby uvolnily místo pro ostatní řidiče,“ doplnil starosta.

A jaké přání vůči městu vyslovili penzisté? „Mě by potěšilo, kdybych občas mohla s přáteli zajít na nějaký pěkný večer, kde by hrála dechovka. Ačkoli mi už nohy tolik neslouží, tak bych se možná do kola nechala zavést,“ smála se jedna z oslovených penzistek. „Také tu nemáme klub seniorů. Tam bych také ráda zašla,“ dodala.

K tomuto tématu ředitel Městského kulturního střediska v Kynšperku nad Ohří Vladimír Palík říká: „My jsme ochotní zorganizovat vše, o co si lidé řeknou. Musíme ale vidět, že tu ten zájem z jejich strany je,“ uvedl Palík. „Pořady, které děláme, jsou pro širokou veřejnost. Navíc organizujeme zájezdy na muzikály, ty jsou nyní hodně populární,“ pokračoval ředitel s tím, že vše hodně závisí na penězích. „Akce se musí zaplatit. Na to by lidé měli brát zřetel,“ podotkl.

Chcete se i vy podělit o své názory, postoje a přání? Neváhejte a přijďte dnes na Den s Deníkem v Kynšperku nad Ohří. Máte velkou příležitost položit otázku představiteli města přímo.