Čtyři žáci ze Střední dborné školy v Kynšperku a čtyři z Plauenské školy v Německu měli v rámci setkání uvařit menu z ´koše potravin´. „Studenti byli rozděleny do dvou skupin po dvou češích a dvou němcích. Každá skupina měla v koši stejné potraviny a bylo na nich co uvaří,“ uvedl učitel odborného výcviku oboru kuchař, číšník Milan Louda. Uvařené menu každé skupiny bylo vyhodnoceno. Výsledek soutěže byl ale nerozhodný, protože menu skupin bylo na stejné úrovni. „Hodnotila se především spolupráce mezi žáky, která byla na vynikající úrovni. Projekt bude nadále pokračovat i další školní rok,“ doplnil učitel.
Program, který vede k vzájemnému poznávání studia a zvyklostí studentů Střední odborné školy v Kynšperku nad Ohří a studentů KBZ für Plauen GmbH, navazuje na projekt plauenské školy. Trvá už jeden rok. V rámci projektu se uskutečňují společné setkání studentů na obou stranách hranice.
Poprvé se setkání uskutečnilo na pozvání Kynšperské školy, která připravila celodenní program. Žáci druhého a třetího ročníku oboru kuchař a jejich pedagogičtí pracovníci se seznámili se školou v Kynšperku a pracovištěm odborného výcviku oboru kuchař. „Poté následovala návštěva centra v Kynšperku nad Ohří a také návštěva muzea v Sokolově,“ uvedl Louda.
Podruhé se setkání uskutečnilo na pozvání Plauenské školy, která připravila rovněž celodenní program. „Žáci oboru kuchař se s učiteli seznámili s městem Plauen a jejich školou. Ve škole se konala exkurze, kde byly představeny pracoviště odborného výcviku oboru kuchař – číšník a také další pracoviště, které jsou zde vyučovány,“ poznamenal Louda.
„Další setkání se konalo na pracovišti v Sokolově, kde žáci malovali plakáty na téma naše města a den dětí,“ tvrdí učitel odborného výcviku. Konala se také soutěž ve vaření v partnerské škole.
Setkání byla financována evropskou unií v rámci programu Iniciativy Společenství INTERREG IIIA podporující přeshraniční spolupráci Česká republika – Sasko.