Zlepšení kvality bydlení a životních podmínek klientů, bezbariérový přístup či evakuační bezbariérový výtah. To vše je cílem rozsáhlé rekonstrukce zámečku v Domově pro seniory v Kynšperku nad Ohří za zhruba čtyřicet pět milionů korun.
Slavnostní zahájení rekonstrukce dvoupodlažní budovy s podkrovím se konalo včera odpoledne.
„Součástí rekonstrukce je i vybudování centrální koupelny, společenských místností, rehabilitace a vybavení interiérů,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel. „Původní historická část budovy bude zachována včetně haly a původního dřevěného schodiště,“ doplnil hejtman.
Obyvatelé zámečku byli kvůli rekonstrukci přestěhováni do zařízení v rámci kraje. „Někteří například do Lubů, do Sokolíku v Sokolově či do nového sousedního objektu,“ upřesnila vedoucí kynšperského sociálního zařízení Iveta Leischová. „Klienty jsme stěhovali podle harmonogramu v loňském roce. Letos se již prováděly přípravy na předání stavby objektu,“ dodala.
Ukončení stavby včetně kolaudace je naplánováno na prosinec příštího roku. Na akci se podílí Ministerstvo práce a sociálních věcí částkou necelých třiceti čtyř milionů korun. Karlovarský kraj pak jedenácti miliony.