Město Kynšperk nad Ohří chce rozšířit svůj sportovní areál. Podle zpracované studie by zde mohla vyrůst sportoviště až za 80 milionů. Vedení města je ale střízlivé, investovat chce postupně, podle možností města nebo získaných dotací. Uvedl to starosta Kynšperka René Bolvari.

"Studie je velkorysá. V podstatě jen navrhuje, co všechno by v areálu mohlo být. My máme zatím zpracované projekty asi za 22 milionů. Letos bychom chtěli investovat asi sedm milionů," uvedl Bolvari.

Letošní investice podpořila i přímá dotace ze státního rozpočtu ve výši 5,5 milionu, kterou při sestavování státního rozpočtu prosadil poslanec Lubomír Suk. V areálu by tak měl vzniknout skatepark, hřiště na volejbal a plážový volejbal.
Připraveny jsou i projekty na další rozšíření areálu o multifunkční hřiště, dráhu pro bikros nebo ovál pro cyklisty a inline bruslaře nebo dětská hřiště.
Zrekonstruovat by se mělo fotbalové hřiště. „Trochu se zmenší, tak aby kolem mohla být nová atletická dráha o délce 330 metrů," uvedl Bolvari.
Město s rozpočtem kolem 85 milionů ale musí spoléhat s nákladnějšími investicemi hlavně na dotace. U sportovišť se chce ucházet o dotace například z ministerstva pro místní rozvoj, školství, dopravy nebo třeba nadace ČEZ, která na podobné projekty přispívá.