Kynšperk nad Ohří/ Supermarket chce v Kynšperku nad Ohří postavit pražská firma Sense Progress. Nyní čekají jen na povolení od stavebního úřadu. „V současné době je to záležitost Kynšperka a stavebního úřadu. Až dostaneme povolení, začneme s výstavbou,“ potvrdil generální ředitel firmy Sense Progress Karel Semerák.
Supermarket by měl stát hned vedle panelových domů naproti místnímu hřbitovu. Podle generálního ředitele by to měl být Penny Market. Lidé z okolních domů ale s výstavbou obchodu nesouhlasí. „Jsem proti výstavbě. Podle plánku, který mi donesl starosta, by se například zboží mělo vykládat na straně u našeho domu,“ uvedla obyvatelka Kynšperka nad Ohří Alena Hronová. Podle ní bude v místech velký hluk a výstavbou supermarketu klesne navíc i cena bytu. Podle generálního ředitele firmy, která obchod postaví, je možné, že problém ze strany obyvatel okolních domů vznikne. „Pokud bude nějaký problém, určitě ho vyřešíme,“ tvrdí Semerák.
Krajský úřad Karlovarského kraje zahájil v rámci zákona o posuzování vlivů na životní prostředí zjišťovací řízení záměru výstavbu Penny Marketu ve městě. Zpracované oznámení záměru je k dispozici k nahlédnutí na krajském úřadě na odboru životního prostředí a zemědělství. Lidé se k oznámení mohou v danné lhůtě vyjádřit. „Vyjádření je možné zaslat nejpozději do 23. dubna na adresu Krajského úřadu Karlovarského kraje,“ uvedla v tiskové zprávě mluvčí úřadu Andrea Bocková.