Ve Skiareálu Klínovec je v provozu zatím pouze lanovka Jáchymovská. „Chystáme uvést do provozu také lanovku Dámská, ta bude ale spuštěna až začátkem června," uvedla zaměstnankyně klínoveckého infocentra. Příznivci cyklistiky tu pak mohou v létě využít například dva okruhy na cross country, a to Loučenský, s délkou 27 kilometrů, a Hadí okruh, dlouhý 15 kilometrů. Na nejvyšším vrcholu Krušných hor je také přístupná rozhledna, která je otevřena denně od 9:00 do 17:00. Lanová dráha Dámská pak bude v provozu od 6. června.

Turisté mohou využívat v letní sezoně také legendární kabinkovou lanovku ve Skiareálu Mariánky. „Letní provoz jsme spustili už 1. května," informovala manažerka provozovatele areálu Renata Balašová. Lanovka je spuštěna každý den od 10:00 do 17:30 a turistům je k dispozici každých patnáct minut. Kabinková lanovka všechny odveze na Krakonoš, kde mohou navštívit například místní miniaturpark Boheminium nebo si jen tak prohlédnout krásnou krajinu či sochy v areálu hotelu.

Oblíbeným místem k letní turistice je také Plešivec. I tady letos lanovky v létě stojí, a to z důvodu uzavření komunikace z Merklína do Perninku. Areál má však v létě k dispozici lanové centrum, trampolínu nebo mytickou stezku.

Lanové dráhy se s koncem zimy pak zastavily například na Neklidu u Božího Daru. „Letní provoz lanovek tu není. Areál ovšem stojí na turistické trase z Božího Daru, takže každý, kdo tudy bude chtít projít nebo projet na kole, musí po svých," doplnil mluvčí Skiareálu Boží Dar Neklid. V areálu je i navzdory nečinnosti lanových drah stále rušno. Po skončení zimní sezony tu proběhly revize všech přepravních zařízení a dále probíhá nezbytná jarní údržba a úklid. (hni, bež, jid)