Lavičky na frekventovaných místech Sokolovské technické služby (SOTES) opravují či vyměňují. Jde zejména o parky či cyklostezky. Problém je však s lavičkami uvnitř panelových domů na sídlištích. Většinu z nich totiž město nemá evidovanou, protože je nevlastní. A zda je bude opravovat, se uvidí. Někteří lidé je totiž nechtějí.

„Lavičky, které jsou naše, vyměňujeme za nové či pravidelně opravujeme," říká místostarosta Sokolova Karel Jakobec. Technické služby používají týkové dřevo, které nejenže lépe vypadá, ale prý i déle vydrží.

„Problém je však s lavičkami ve vnitroblocích panelových domů. Ty si tam umístili před 20 či 30 lety lidé sami. Tyto lavičky nejsou ve vlastnictví města, nemáme je nikde evidované," upřesnil Jakobec.

Město se proto rozhodlo, že tam, kde lavičky takzvaně dožijí, nechá je odstranit. Pokud by však byl ze strany vlastníků bytových jednotek velký zájem o ponechání těchto míst k sezení, tak se na místo vrátí nové. Nebude to ovšem v tak masivním pojetí jako na výše uvedených frekventovaných místech.

„Názory lidí se různí. Jedni lavičky mezi paneláky nechtějí. Schází se na nich omladina, která dělá podle těchto lidí takzvaně bordel. Část lidí ovšem lavičky zase požaduje," dodal Jakobec. Město zřejmě bude vyčkávat jako u bývalých klepadel na koberce. Většinu z nich na sídlištích odstranilo, pár jich na žádosti ponechalo. ⋌