Současnou lávku snese zhotovitel na přelomu července a srpna. „Dne 21. června si přebírá staveniště a začne se vyřizovat dopravně inženýrské opatření. Pravděpodobně na konci července a začátku srpna bude stará lávka snesena. Podle smlouvy o dílo by měla být nová lávka kompletně osazená a zhotovená do konce března příštího roku,“ uvádí s tím, že by se celé dílo mohlo podařit i dříve.

Město zaplatí za odstranění a zhotovení nové lávky přibližně 13 a půl milionu korun. „V tuto chvíli je stále v procesu hodnocení žádost o poskytnutí dotace ze státního fondu dopravní infrastruktury,“ pokračuje místostarosta Hrubý.

To bude jízda! Do Kraslic míří top revivaly mezi kapelami.
To bude jízda! Do Kraslic míří top revivaly mezi kapelami

Cheb bude o přesném snesení lávky informovat. „Pokud jde o provoz v místě, kde budou probíhat práce, tak předpokládáme, že bude omezen vždy do jednoho jízdního pruhu nahoru a dolů. To znamená, že ze čtyř průjezdných pruhů budou průjezdné dva, takže se komunikace stane na nezbytně důležitou dobu jednoproudá,“ upozorňuje.

Větší omezení se dotkne Havlíčkovy ulice. „Konkrétně dojde k uzavření spojky k Havlíčkově ulici, protože právě tam bude staré těleso lávky sneseno. Už se těšíme na novou lávku, která by měla být hotová na počátku roku 2023,“ dodává.