„Zachraňte lávku mezi Královským Poříčím a Těšovicemi, která nás spojuje se Sokolovem. Slouží lidem od roku 1947!“ vyzývá spoluobčany prostřednictvím Deníku čtenářka – reportérka Alžběta Cveková z Královského Poříčí a pokračuje: „Bylo zjištěno, že denně lávku používá 300 lidí, ale nebude se opravovat, protože za dva roky se bude stavět spojovací most z Královského Poříčí k chemickým závodům.

Dva roky je dlouhá doba pro lidi, kteří tuto lávku denně používají. Lidé ze Sokolova a okolí chodí přes ni do zaměstnání na sekci Marii, studenti a učitelé do školy na Integrovanou střední školu technickou a ekonomickou Sokolov, děti za sportem, turisté navštěvují statek Bernard a kostel v Královském Poříčí. Užívají ji cyklisté, kteří jezdí cyklostezkou ze Sokolova do Lokte, ale hlavně je využívaná občany Královského Poříčí, kteří chodí na nákup pěšky a za prací. Místní doprava je o víkendu omezena na ranní a večerní spoje autobusem.

Je zde krásná asfaltová cesta, která je osvětlená. Když po válce, kdy byla velká nouze, lidé dokázali tuto lávku opravit, proč bychom to nedokázali my při dnešní technice? My, občané a voliči obce Královské Poříčí, si myslíme, že za pomoci zastupitelů z Královského Poříčí, Těšovic a města Sokolova by neměl být problém tuto lávku opravit,“ končí svou výzvu Alžběta Cveková a získává prémii 100 Kč.

P.S. V rámci výstavby kanalizace v Královském Poříčí byla nad touto lávkou v roce 1992 umístěna příhradová konstrukce, v níž je vedeno potrubí kanalizace, zemního plynu a telefonní kabel.