Takový zlom, jaký nastal v případu domu Lázeňská 1 v Karlových Varech, nečekali ani největší kritici prodeje tohoto historického majetku města. Dokonce i opozice je překvapená, že Zeměměřický úřad v Plzni odmítl vyhovět odvolání společnosti Slot Game, která si měla dům za 47 milionů koupit. Soud totiž ve dvou případech této kauzy, konkrétně u domů Lázeňská 3 a 5, dal za pravdu městu. Předseda představenstva Slot Game Milutin Perič neskrýval zklamání.
O co vlastně jde? Karlovarská průmyslová skupina (KPS) podala na prodej domu Lázeňská 1 žalobu o neplatnost prodeje. Katastrální úřad s ohledem na tuto žalobu přerušil vkladové řízení, to znamená, že nového vlastníka do katastru nezapsal.

Perič se proti tomu odvolal na zeměměřický úřad. Ten ale rozhodnutí katastru už27. srpna potvrdil. Účastníci řízení se o tom však dozvěděli až nyní prostřednictvím novin. Václav Bílek ze zeměměřického úřadu zároveň potvrdil, že proti tomuto verdiktu již není odvolání.
„Úřad nemohl rozhodnout jinak, my jsme vlastně takový výsledek očekávali. Spor ale nekončí. Čeká nás žaloba na správním soudě,“ reagoval šéf Slot Game Perič.

Šéfa KPS Martina Šretra taková zpráva naopak potěšila. „Všichni vidí, že prodej nebyl standardní, jen karlovarský soud to vidět nechce. Kauza ale běží dál. Takové rozhodnutí v tuto chvíli zatím nic neznamená. O sporu musí rozhodnout soud. Každopádně jsem rád, že nám dal úřad za pravdu,“ prohlásil Šretr.
Opoziční zastupitel Jiří Kotek (ODA–SNK–ED) byl také z rozhodnutí úřadu překvapen. Účastnil se totiž líčení o Lázeňskou 5, které soudila Vladimíra Fikkerová.

„Slyšeli jsme, že paní primátorka ventilovala 14 dní předem, že rozhodnutí je jasné, proto jsme to jednání chtěli vidět. Nerad kritizuji rozhodování soudu, ale jeho průběhem jsem byl překvapen. Paní soudkyně shledala výběrové řízení jako transparentní, když jediné transparentní na něm bylo to, že všichni věděli rok předem, že vyhraje Slot Game, Golem a předseda ODS z Moseru. Podivil jsem se nad přesvědčením soudkyně, že třetinová cena, za kterou si koalice prodej pro vybrané kupce realizovala, je za ceny obvyklé. Působí to na mě hrozivě – korupční mechanismy v Karlových Varech jsou už pro soudkyni v hladině obvyklé,“ poznamenal Kotek a dodal: „Rozhodnutí katastrálního úřadu, stejně jako antimonopolního úřadu o pokutě za losování o halu, je radostným signálem, že se ve státních orgánech nacházejí ještě nějací slušní lidé.“

Vedení města zatím nechce podnikat žádné kroky. „Respektuji rozhodnutí nadřízeného orgánu a vyčkáme do verdiktu úřadu. Přestože kupující složil na účet města finanční prostředky za Lázeňskou 1, nemůže s ní až do rozhodnutí soudu nakládat,“ konstatoval náměstek primátorky Tomáš Hybner (ČSSD).