Zasedání předsednictví EU se uskuteční v Mariánských Lázních. Region si může ve světě udělat skvělou reklamu. Konference, které se má zúčastnit kolem 350 hostů, se sice uskuteční v termínu 20. až 25. dubna, ale přípravy této ojedinělé akce organizátory zaměstnávají už v těchto dnech.

„V Mariánských Lázních se odehraje zasedání ministrů místního rozvoje EU, kromě nich přijedou také ministři z přistupujících nebo v té době kandidátských zemí, to je 35 ministrů,“ uvedl Marian Odlevák z Turistického sdružení Karlovarsko. „Hovoří se o tom, že tito představitelé vždy disponují největším rozpočtem a pravomocemi při rozdělování unijních dotací. Pro zasedání pak odborníci z úřadu vlády vybrali společenský dům Casino.“
Pro celý region bude mít zasedání velkou propagační hodnotu, z podobných zasedání EU se pravidelně do celé Evropy přináší zpravodajství.

Také finanční přínos by měl být nezanedbatelný. Celkový rozpočet na všechna rokování a služby s nimi spojenými činí přibližně tři miliardy korun. Z Prahy se doveze pouze dekorace, ozvučení a tlumočnické kabinky.

„Ostatní služby a zboží se budou nakupovat přímo na místě - například květiny, pohoštění, stravování, ubytování, doprava, kulturní programy, hostesky, propagace. Mimo jiné se připravuje také kulturní program pro veřejnost. Samozřejmě dojde i na propagaci tradičních výrobků z Karlovarského kraje jako například lázeňských oplatek nebo Becherovky,“ radoval se Odlevák.

Závěrečný galavečer, který se bude konat mimo zasedací město, by se mohl uskutečnit v Karlových Varech nebo Františkových Lázních. Mezi další kandidáty na uspořádání této akce jsou zámek Kynžvart a zámek Bečov.