„Přistoupili jsme k nákupu radaru proto, že nám nainstalované vjezdové radary potvrdily, že lidé překračují rychlost ve městě víc jak ze 60 procent,“ vysvětlil františkolázeňský starosta Jan Kuchař. „Upozorňovací radary bohužel řidičům nestačí, musíme tedy přistoupit k dalšímu kroku, který jednoznačně neukázněným řidičům ukáže, že takové chování na františkolázeňských silnicích tolerovat nebudeme. Věříme, že to ocení zejména rodiče,“ doplnil.

Radar přišel na celých 400 tisíc korun a místní městská policie ho vítá. Množily se zde totiž stížnosti chodců i ostatních účastníků silničního provozu na podobné bezohledné řidiče.

„Proškolení strážníci budou ve vytipovaných a Policií České republiky schválených lokalitách měřit rychlost. Tímto preventivním a i represivním způsobem bude městská policie přispívat k větší bezpečnosti na silnicích ve Františkových Lázních,“ uvedl velitel františkolázeňské městské policie Roman Hanuška.

„K realizaci pořízení tohoto radaru kromě žádostí občanů dopomohl i výčet zaznamenaných porušení rychlosti zachycených stacionárními radary instalovanými na vjezdech do města. Z výsledků měření bylo zjištěno, že právě zde řidiči rychlost i několikanásobně překračují. Rekord si drží řidič, který na měřeném úseku dosáhl neuvěřitelné rychlosti 126 kilometrů v hodině. Běžné naměřené hodnoty se pohybují v rozmezí 60 až 70 kilometrů v hodině. Takovéto nepochopitelné a nebezpečné chování řidičů nelze v žádném případě tolerovat,“ uzavřel.